środa, 15 lipca 2015

Realizuj marzenia – wygraj karierę zawodowąWybierz studia w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii.

Wyspy Kanaryjskie, Cypr, Malta, Baleary, Anglia, Irlandia, Włochy, Francja, Holandia, Niemcy, Chiny - i Stany Zjednoczone. To nie oferta renomowanego biura podróży tylko praktyk i staży najlepszej Uczelni turystycznej w Polsce.

Przed studentami Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii świat stoi otworem – dosłownie i w przenośni. Od lat uznawana jest za najlepszą polską uczelnię kształcącą kadry dla turystyki. O tak silnej pozycji decydują programy nauczania rzeczywiście dostosowane są do wymagań rynku pracy oraz bogata oferta praktyk i staży, które w przypadku WSTiE nie są fikcją. Katarzyna Kowalska, studentka II roku Turystyki i Rekreacji uważa, że praktyki na Wyspach Kanaryjskich to był najpiękniejszy okres w jej życiu. Zobaczyła przepiękny zakątek świata, bardzo wiele się nauczyła i co ważne, dodatkowo otrzymała atrakcyjne wynagrodzenie za swoją pracę.

Rozwijaj swoją pasję i inwestuj w przyszłość

Aż 71% studentów uważa praktyki związane z kierunkiem przyszłej pracy za ważne, przy jednoczesnej chęci dalszego samorozwoju. I słusznie, bo 100% przyszłych pracodawców chce zatrudniać doświadczoną, ale i kreatywną kadrę. W połączeniu potrzeb tych dwóch grup pomaga Wyższa Szkoła Tustystyki i Ekologii oferując swoją gamę praktyk. - Podróże i turystyka zapewniają równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, kontakty międzynarodowe, podróże i przedsmak przyszłego życia zawodowego, mówi Maria Grzechynka, Kanclerz WSTiE.  - Studenci Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej od lat odbywają staże i praktyki niemal na całym świecie. Kierujemy się zasadą, by praktykować u najlepszych, dlatego oferujemy studentom wiele atrakcyjnych propozycji wyjazdów m.in. do Anglii, Francji, Niemiec, Grecji, Turcji, Holandii, Irlandii, Hiszpanii, Włoch, na Wyspy Kanaryjskie, Baleary i Maltę, dodaje. Z możliwości wyjazdów korzysta aż 98% studentów uczelni, otrzymując dodatkowo od 350 do 750 Euro miesięcznie, bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie oraz zwrot kosztów podróży. Oferta praktyk jest nieustannie poszerzana – między innymi o staże w Stanach Zjednoczonych.

Dlaczego to takie ważne?

Z przeprowadzonego przez Komisję Europejską badania Erasmus Impact Study wynika, że w gronie absolwentów uczelni wyższych, którzy dysponują międzynarodowym doświadczeniem, występuje o połowę mniejsze ryzyko długotrwałego bezrobocia niż u ich kolegów, którzy nie uczyli się, ani nie odbywali staży i praktyk poza granicami kraju. Tacy studenci mają większe szanse na rynku pracy, co więcej, takim osobom przedsiębiorcy chętniej powierzają ważne stanowiska w firmach. - Wśród młodych ludzi dominuje opinia, że po ukończeniu studiów nie mogą pochwalić się dostatecznym doświadczeniem niezbędnym w pracy – tak uważa ponad 67 % z nich. W naszej Uczelni, gdzie priorytetem jest łączenie teorii z praktyką, z podobną opinią się nie spotkamy, nasze studia uczą zawodu – przekonuje Maria Grzechynka, Kanclerz WSTiE.


Studiuj u najlepszych

W Polsce aż 66 uczelni wyższych kształci specjalistów z zakresu turystyki i rekreacji, ale tylko niektóre z nich realnie przygotowują do przyszłej pracy. W Rankingu Szkół Wyższych z 2014 r., prezentującym najlepsze uczelnie turystyczne w Polsce, WSTiE zajęła I miejsce w kategorii szkół oferujących najlepsze przygotowanie zawodowe. Również w prestiżowym ogólnopolskim rankingu „Wiadomości Turystycznych” prezentującym 10 najlepszych polskich szkół wyższych o profilu turystycznym WSTiE od lat zajmuje tzw. miejsce na „pudle”. Najpierw było to miejsce 3, następnie dwukrotnie 1-sze oraz drugie. Uczelnia ma niekwestionowaną pozycję ogólnopolskiego lidera, o czym decyduje świetna kadra dydaktyczna, zajęcia prowadzone przez praktyków, staże oraz bogata oferta dodatkowych uprawnień dla studentów, m.in. wychowawców kolonii i obozów, pilotów wycieczek, przewodników turystycznych, instruktorów rekreacji ruchowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz