środa, 10 czerwca 2015

Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w SochaczewieWyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu w Sochaczewie została powołana w 1997 roku. WSZiM decyzją Ministra Edukacji Narodowej została wpisana pod numerem 112 do rejestru uczelni niepublicznych.

Uczelnia mieści się we własnej siedzibie wybudowanej w 2001 roku, przestrzennym obiekcie, spełniającym wszystkie wymagania do realizacji procesu naukowo-dydaktycznego (nowoczesne sale dydaktyczne, pracownie komputerowe ze stałym szybkim dostępem do Internetu, pracownie do ćwiczeń, mała aula, biblioteka wraz z czytelnią).


Przewodnik dla nowych studentów

Wielu nowych studentów, którzy dopiero zaczynają studia zastanawia się co ich czeka, jak się uporać z nowa sytuacją, czy trafią na fajnych ludzi i czy będzie ciężko z nauką. Jednego możecie być pewni, opinia że studia to najpiękniejszy okres w życiu jest prawdziwa. Rozpoczynacie więc niezapomnianą przygodę, o której będziecie opowiadać wnukom i dzieciom. Poniższe rady pomogą Wam odnaleźć się na uczelni i łatwo przejść przez pierwszy rok studiów.

1. Zapoznaj się z DZIEKANATEM. W tym miejscu zaczyna sie wasze życie studenckie - najważniejsze miejsce na uczelni. Dzięki rzetelnym pracownikom tutaj:
  • odbierzesz legitymację studencką
  • otrzymasz pomoc w prawidłowym wypełnieniu wszelkich druków i zaświadczeń
  • znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące sesji egzaminacyjnej, toku studiów, stypendiów, wykładowców
  • otrzymasz pomoc w rozwiązaniu trudnych spraw związanych ze studiami
  • otrzymasz pomoc w zorganizowaniu spotkania z dziekanami
  • znajdziesz ważne ogłoszenia i notatki, usprawniające życie studenckie
2.Sprawdź swoje grupy ćwiczeniowe - w systemie extranet lub w dziekanacie możesz sprawdzić do jakich grup ćwiczeniowych zostałeś przypisany na studiach. To bardzo ważna informacja.
3.Przyjdź na Inaugurację Roku Akademickiego. Zapraszamy na uroczystą  inaugurację Roku Akademickiego, która odbędzie się  3 października 2014 roku. Jest to szczególnie ważne wydarzenie dla Was, nowo przyjętych studentów. Na gali odbędzie się Wasze uroczyste przyjęcie w poczet studentów WSFiZ.
4. Sprawdź kalendarz studencki i harmonogram zajęć. Dzięki temu zorganizujesz sobie czas i nie przeoczysz ważnych wydarzeń i imprez studenckich.
5. Zostań członkiem samorządu studenckiego lub starostą roku - jeśli jesteś urodzonym przywódcą, lubisz działać na rzecz innych oraz masz zdolności organizacyjne zachęcamy do objęcia odpowiedniego sobie stanowiska.
6. Zapamiętaj nazwisko dziekana Twojego wydziału i rektora uczelni. Najlepiej zapoznaj się także z kadrą uczelni i Twoimi wykładowcami.
7. Zapamiętaj, że nie jesteś już uczniem, teraz jesteś STUDENTEM. W związku z Twoim wstąpieniem do grona studentów, musisz zapamiętać, że nie jesteś już w klasie, a w grupie na roku. Nie będziesz pisał sprawdzianów, tylko kolokwia, a kształcić Cię będzie wykładowca, a nie nauczyciel. I co najważniejsze - nie każdy wykładowca jest profesorem! Zwracaj się do prowadzących zajęcia zgodnie z tytułem lub stopniem naukowym jaki posiadają(magister, inżynier, doktor, profesor).

9. Załóż konto w bibliotece uczelnianej. Strategiczne książki warto kupić - mogą przydać się w przyszłości. Najlepiej poszukaj używanych książek w Internecie lub popytaj studentów starszych roczników - zawsze parę złotych zostanie Ci w kieszeni.
10. Regularnie sprawdzaj komunikaty umieszczone na tablicach informacyjnych. Tam obok formalnych ogłoszeń znajdziesz również wiele ważnych, nieformalnych wiadomości umieszczanych przez studentów.
11. Nie opuszczaj ćwiczeń! Obecność na nich jest obowiązkowa, a uczestnictwa w nich często decyduje o dostaniu zaliczenia lub zdaniu egzaminu.
12. Postaraj się również chodzić na wykłady. W ramach mozliwości staraj się nie opuszczać wykładów. Po pierwsze, słuchając łatwiej zapamiętasz materiał. Po drugie, będziesz miał najlepsze notatki - najlepsze bo własne. Po trzecie wykładowcy mają dobrą pamięć do twarzy, a to może pomóc Ci podczas egzaminu.
13. Nie przegap otrzęsin i spotkań integracyjnych - duża ilość znajomych na roku to interesujące imprezy, notatki z ćwiczeń i wykładów, a co najważniejsze wiadomości z pierwszej ręki o tym co, kiedy, gdzie i z kim.

Więcej na: http://study4u.eu/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz