wtorek, 28 kwietnia 2015

Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA BiałystokEuropejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Białystok jest jedną z szesnastu Grup Lokalnych działających w ramach ELSA Poland. Organizacja jest częścią The European Law Students’ Association (ELSA) – największej apolitycznej, niezarobkowej organizacji na świecie zrzeszającej studentów i młodych adeptów prawa. Działa w 42 krajach w Europie, działając w sieci poprzez Grupy Narodowe i Lokalne pod przewodnictwem Zarządu Międzynarodowego (International Board) z siedzibą w Brukseli. Naszą wizją jest: „Sprawiedliwy świat, w którym szanuje się godność ludzką i różnorodność kulturową”

Obecnie ELSA Białystok zrzesza kilkadziesiąt studentów Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, których łączy wspólna praca, nauka i zabawa. Zapewniamy młodym adeptom prawa możliwości poznania innych kultur oraz systemów prawnych. Ponadto wspieramy ich otwarcie na świat, a także zachęcamy do działań dla dobra społeczeństwa. Biorąc pod uwagę różnorodność zainteresowań, indywidualnych preferencji i predyspozycji, każdy może znaleźć w ELSA coś dla siebie. Na naszą działalność składa się praca czterech sekcji:

•    STEP (Student Trainee Exchange Programme), czyli Międzynarodowy Program Wymiany Praktyk Studenckich,
•    S&C (Seminars&Conferences), czyli Seminaria i Konferencje,
•    AA (Academic Activities), czyli Działalność Naukowa,
•    Marketing.

Organizujemy szereg projektów cyklicznych i nie tylko, w tym szkolenia, konferencje, konkursy a nawet koncert charytatywny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz