środa, 18 marca 2015

Wymiana młodej sztuki


Od 23 marca do 13 kwietnia 2015 roku Uczelnie Wrocław organizują wystawę, podczas której swoje prace zaprezentują studenci Instytutu Grafiki SWPS oraz uczniowie Zespołu Szkół nr 25 we Wrocławiu. Podczas uroczystego wernisażu „Zmiana przez design”, który odbędzie się 26 marca 2015 r. przedstawione zostaną wybrane prace z zakresu designu, fotografii, grafiki użytkowej i komunikacji wizualnej.

Uroczysty wernisaż wystawy 26 marca 2015 r. o godzinie 12.00 w Zespole Szkół nr 25, a o godzinie 17.30 w SWPS Wrocław. Niecodzienna wystawa polegać będzie na wymianie prac pomiędzy uczelnią a szkołą. W siedzibie uczelni zostaną wyeksponowane prace uczniów, natomiast w Zespole Szkół – prezentowane będą prace studentów grafiki uczelnie Wrocław.

Studenci podczas wystawy prezentować będą prace z szerokich zakresów i dziedzin dotyczących designu i komunikacji wizualnej – począwszy od płaskich infografik w prosty sposób wizualizujących złożone procesy, przez projekty zapewniające kompleksowe usługi, po realizacje opierających się o długofalowe zmiany postaw społecznych. Pokazujemy, jak współcześnie myśleć o designie oraz w jakich dziedzinach takie myślenie może znaleźć zastosowanie – mówi dr Michał Jakubowicz z Instytutu Grafiki SWPS.
Prace uczniów to przede wszystkim kolorowe fotografie stworzone przez szkolną grupę Lont oraz czarno-białe dzieła uczennicy Pauliny Susło. – To niezwykłe, jak te prace prezentują wysoki poziom, kiedy uświadomimy sobie, że tworzą je osoby w większości poniżej progu dorosłości lub też zaledwie osiemnastoletnie! Jest to efektem, oczywiście, ich niezwykłego talentu popartego pracą, ale przecież nie tylko – chwali swoich podwładnych dyrektorka Zespołu Szkół nr 25, Barbara Galanta-Rola.
Wystawa organizowana jest w ramach współpracy Zespołu Szkół nr 25 i SWPS przy projekcie Strefa Młodzieży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz