wtorek, 31 marca 2015

TŁUMY MŁODZIEŻY PODCZAS TARGÓW EDUKACYJNYCH W LUBLINIE!


Oferta uczelnie wyższe Lublin i szkół średnich, najnowsze możliwości kształcenia, seminaria, porady ekspertów, występy na scenie, szerokie grono zainteresowanych – tak w skrócie można opisać Targi Edukacyjne, które w dniach 24-25 marca 2015 roku odbyły się w Targach Lublin.
XI edycja Targów Edukacyjnych oraz współtowarzyszący Salon Książki i Wyposażenia Szkół przeszły już do historii!

Podczas Targów Edukacyjnych swoją ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły wyższe z Lublina. Ponadto w targach wzięły udział uczelnie z innych miast Polski, m.in. z Wrocławia, Krakowa, Warszawy i Białej-Podlaskiej. Po raz pierwszy na tej imprezie pojawiła się propozycja dla młodzieży zagranicznej - spośród ponad 40 uczelni wyższych, aż 15 zaproponowało ofertę zajęć prowadzonych w językach obcych takich jak: angielski, rosyjski, włoski, szwedzki, hiszpański i norweski. 

Dwudniowe wydarzenie przyciągnęło do  Lublina 103  Wystawców oraz ponad 10 tysięcy Zwiedzających. Targi Lublin stały się na dwa dni miejscem spotkać placówek edukacyjnych
z młodzieżą, która boryka się z wyborem szkoły oraz  odpowiedniej ścieżki kształcenia.SZEROKI WACHLARZ SZKOLEŃ I PREKLEKCJI
 Poza ofertą edukacyjną Zwiedzający mogli zapoznać się z propozycją biur podróży oferujących wyjazdy wakacyjne i naukowe dla młodzieży.

Doradcy edukacyjni z Ambasady amerykańskiej, Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i American Corner w Lublinie odpowiedzieli na pytania młodzieży  i przeprowadzili prelekcje na temat możliwości wyjazdu na praktyki w USA. Natomiast Firma ALBION HOUSE doradziła jak wyjechać do Australii w celach naukowych.

Patronat honorowy nad Targami Edukacyjnymi objęli Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska, Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski,  Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz oraz  Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Patronat medialny objęło wiele wydawnictw i portali branżowych oraz lubelska telewizja i radio.

Dodatkową atrakcją było seminarium prowadzone przez Stowarzyszenie "EkoLubelszczyzna" dotyczące zdrowej żywności dla szkół, połączone z degustacją ekologicznych produktów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska pokazowe praktycznej nauki w zawodzie mechanik samochodowy, kucharz oraz fryzjer.DARMOWE PRAWO JAZDY DLA ZWYCIĘZCY

Podczas uroczystego otwarcia Targów Edukacyjnych został rozstrzygnięty konkurs „Wygraj Darmowy Kurs Prawa Jazdy”, który był jedną z atrakcji tego wydarzenia.  Laureatka konkursu otrzymała bezpłatny kurs prawa jazdy kategorii B ufundowany przez Firmę AUTO-HOLIK  oraz Akademia Auto Świat z Lublina.

POKAZY NA SCENIE

Dopełnieniem imprezy były występy artystyczne i pokazy sceniczne uczniów lubelskich szkół, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Na scenie można było podziwiać występy taneczne i wokalne, pokaz samoobrony, występ grupy cheerleaderek, pokazy dynamiczne klas wojskowych oraz  pokazy sportowe.KONKURS – FORMA PROMOCJI TARGOWEJ

W konkursie na najlepszą formę promocji targowej nagrodę  główną otrzymał Zespół Szkół nr 5
w Lublinie - XXIV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II oraz Technikum Gastronomiczno-Hotelarskie w Lublinie.

XI Edycja Targów Edukacyjnych oraz III edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół dobiegły końca. Przedsięwzięcie wzbudziło wiele pozytywnych emocji, które z pewnością na długo pozostaną
w pamięci. Wszystkim Wystawcom i Zwiedzającym, którzy tworzyli z nami to wydarzenie jeszcze raz dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy serdecznie na przyszłoroczną edycję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz