wtorek, 31 marca 2015

Targi PROMOCJA EDUKACYJNA 2015 – kolejna edycja za nami25 i 26 marca w Auli UMK odbyły się XXII Ogólnopolskie Targi Ofert Edukacji Akademickiej PROMOCJA EDUKACYJNA 2015. Na maturzystów czekali przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz kilkunastu publicznych uczelni wyższe z Polski, m.in. z Gdańska, Gdyni, Warszawy, Łodzi, Poznania, uczelnie Wrocław, Olsztyna, Bydgoszczy, Szczecina, Włocławka i Elbląga, którzy zaprezentowali ofertę dydaktyczną na rok akademicki 2015/2016.

Jak zawsze dużą popularnością cieszyły się konsultacje z doradcami zawodowymi z Biura Karier UMK, którzy osobom niezdecydowanym pomagali określić predyspozycje zawodowe
i wybrać odpowiedni dla nich kierunek studiów. Kolejki pod drzwiami doradców stały od rana, aż do zakończenia Targów.

Bardzo ciekawą propozycją okazały się warsztaty z kaligrafii japońskiej. Uczestnicy poznali historię japońskiej kaligrafii, podstawowe historyczne kroje pisma. W części praktycznej, zapoznali się z podstawowym warsztatem kaligrafii i sami sięgnęli po pędzel i tusz, dzięki którym opanowali osiem podstawowych pociągnięć pędzla, którymi można zapisać jakikolwiek ideogram. Ze spotkania uczestnicy wynieśli nie tylko nową wiedzę i umiejętności praktyczne, ale również samodzielnie nakreśloną kaligrafię.

Przedstawiciele Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku poprowadzili prezentacje dotyczące zbliżającego się egzaminu maturalnego, podzielili się doświadczeniami wynikającymi
z analizy przebiegu egzaminów w ubiegłych latach, aby młodzież mogła jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzącego egzaminu dojrzałości. Wskazali również na zmiany w egzaminach, które będą obowiązywać tegorocznych maturzystów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz