środa, 25 marca 2015

Konferencja „Eko-standardy-szansą dla nowych produktów i usług”

Konferencja „Eko-standardy-szansą dla nowych produktów i usług”
Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera oraz  studia Kraków Fundacja Partnerstwo dla Środowiska serdecznie zapraszają na konferencję „Eko-standardy – szansą dla nowych produktów i usług”, która odbędzie się w dniu 25 marca 2015 r. w Auli Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ul. Westerplatte 11.

Perspektywa traktowania zielonej gospodarki jako sprawy biznesowej w przeciwieństwie do „miłego dodatku wizerunkowego” do podstawowej działalności biznesowej niesie za sobą konsekwencje dla zapewnienia stosownej wiedzy, umiejętności i kompetencji z zakresu ekostandardów na rynku pracy.
Mając powyższe na uwadze, konferencja ma na celu:
  • Określenie roli eko-standardów w ograniczaniu oddziaływania na środowisko przy równoczesnym ograniczaniu kosztów prowadzonej działalności oraz w tworzeniu nowych produktów i usług.
  • Ocenę priorytetów, potrzeb, wiedzy, umiejętności oraz kompetencji
  • z zakresu ekostandardów z punktu widzenia pracodawców oraz określenie możliwości ich pozyskania.

Do niedawana firmy, instytucje publiczne oraz organizacje pozarządowe motywowały swoje działania pro-środowiskowe ograniczaniem kosztów, budowaniem pozytywnego wizerunku studia Kraków oraz prowadzeniem działalności zgodnie z coraz ostrzejszymi regulacjami prawnymi (omijanie kar). Coraz więcej przedsiębiorców i organizacji ekologicznych podkreśla jednak, że przyszłość zielonej gospodarki leży raczej w wypracowywaniu i wprowadzaniu na rynek nowych eko-produktów i usług.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz