piątek, 13 lutego 2015

XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015



Co będzie na maturze, co oferują uczelnie, co koniecznie trzeba wiedzieć wybierając studia (w kraju lub za granicą), jak przygotować się do egzaminu maturalnego (rozmowy, prezentacji), aby dobrze wypaść w oczach egzaminatorów? Odpowiedzi na te pytania przyniesie uczniom liceów i techników oraz maturzystom XXIII Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2015 odbędzie się w dniach 27-28 lutego w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Blisko 100 uczelni z kraju i zagranicy przedstawi podczas Salonu swoją ofertę kształcenia. Uczelnie warszawskie oraz zagraniczne będą miały dodatkowo swoje krótkie prezentacje, podczas których będzie można dowiedzieć się wszystkiego o nowych kierunkach, zasadach rekrutacji, warunkach studiowania. To bardzo cenne informacje zarówno dla maturzystów, jak i dla uczniów młodszych klas! Eksperci OKE w Warszawie przeprowadzą w piątek ostatnie powtórki przed maturą z języka polskiego i matematyki, poprowadzą także spotkania dotyczące egzaminu maturalnego z biologii, chemii, fizyki,  historii, geografii i wiedzy o społeczeństwie. W czwartek i piątek, 26- 27 czerwca Salon zaprasza gimnazjalistów, którzy będą mogli wybrać dla siebie szkołę ponadgimnazjalną a także spotkać się z ekspertami OKE w Warszawie, którzy przygotowali prezentację pomocną w oswojeniu egzaminu gimnazjalisty.


Licz na siebie - matura z matematyki jest do zdania!  

Ostatnie porady przed egzaminem najlepszego korepetytora i prawdziwego “szołmena”, Nauczyciela Roku 2008, Dariusza Kulmy. Jak szlifować matematyczną formę na maturę? Co na egzaminie wiedzieć trzeba na pewno, a co (ostatecznie, gdy startujesz z niskiego pułapu!) odpuścić? Jak wykorzystać ostatnie tygodnie, aby nie przetrenować się, ale ugruntować wiedzę? Od czego w ogóle zacząć matematyczny trening przedmaturalny i jak uwierzyć, że sukces jest w zasięgu możliwości?


Nigdy za wiele na temat matury, zwłaszcza nieco innej niż poprzednie!

Eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie przypomną najważniejsze założenia dotyczące egzaminu w 2015 roku, opowiedzą podczas spotkań, dedykowanych konkretnym przedmiotom, na czym będzie polegał egzamin z matematyki, języka polskiego, ale także  z historii, wiedzy o społeczeństwie, geografii, biologii, chemii i fizyki.

Sztuka publicznych wystąpień, czyli umiejętności przydatne na ustnej maturze z polskiego.

Jak stać, jak zacząć, jak skończyć, aby zrobić dobre wrażenie na komisji egaminacyjnej?  Co zrobić z rękoma? Jak wykorzystać dziewczęcość i chłopięcość, by dodać je do własnego wizerunku oprócz  wiedzy - jak tę wiedzę sprzedać?  Podpowiedzi na ostatniej prostej udzieli Artur Waczko, jeden z najwybitniejszych trenerów sztuki autoprezentacji, wykładowca Warszawskiej Szkoły Reklamy.

 Nowa formuła matury ustnej z języka polskiego – prezentacja “na żywo” przebiegu egzaminu.

Zobaczymy – w rzeczywistym czasie i na  przykładach prawdopodobnych pytań - jak na prawdę może wyglądać “przesłuchanie” maturzysty 2015. Aktorami w tym pożytecznym spektaklu będą Ewa Macias, egzaminatorka OKE w Warszawie, znakomita polonistka z warszawskiego “Staszica”, oraz jej uczniowie. W tej pożytecznej inscenizacji będą mogli wystąpić także chętni widzowie!

Którą z polskich uczelni warto wybrać?

Podczas targowych dni warto porozmawiać z przedstawicielami tych szkół wyższych, które zabiegają o studentów z centralnej Polski.  Wśród nich będą prawie wszystkie uczelnie stolicy, ale także znakomite ośrodki akademickie z całego kraju. Nie musisz jechać do Krakowa, aby porozmawiać o upragnionych  studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim, nie jest potrzebna wyprawa do Gdańska, Łodzi, Katowic... Podczas Salonu skorzystać warto z podpowiedzi, które z polskich uczelni (i kierunków) umożliwiają studia tu, w kraju, ale po angielsku.

Akademicki świat należy do zdolnych i odważnych!

Ambasady USA i Kanady opowiedzą o warunkach studiów w swoich uczelniach, o niezbędnych formalnościach i kosztach nauki w najlepszych uczelniach Ameryki Północnej. Będzie także spotkanie z australijskimi uczelniami i ich studentami, podczas którego, w konkursowej formule, przedstawiony zostanie odległy kontynent ( i jego kuchnia!), z imponującą ofertą edukacyjną dostępną także dla polskiej młodzieży. Do dyspozycji globtroterów edukacyjnych są także uczelnie europejskie m.in. z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Holandii, Estonii.

Dziewczyny na politechniki! Dziewczyny do ścisłych!

Specjalnie dla maturzystek 2015 przyjdą  na spotkanie z Wami animatorki Akcji Dziewczyny na politechniki!, Dziewczyny do ścisłych! Studentki i absolwentki kierunków technicznych, dziewczyny zafascynowane nowymi technologiami powiedzą, jak wejść w świat nauki i techniki, nie przejmując się jego dotychczasową  męską dominację, jak z głową wynbierać studia i kierunki, w których uczelniach jest dobry klimat dla ambitnych naukowczyń i inżynierek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz