środa, 18 lutego 2015

HISZPAŃSKIE DYSPUTY

Uniwersytet Toruń Mikołaja Kopernika zaprasza na promocję książki podsumowującej drugi cykl Dysput Nawarryjskich. Gościem promocji będzie ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce.

Promocja książki „O przyjaźni. II Dysputy Nawarryjskie w Toruniu” odbędzie się  w piątek 20 lutego o godz. 12.00 w Collegium Maximum UMK, pl. Rapackiego 1. Gośćmi będą m.in. ambasador Królestwa Hiszpanii w Polsce, Augustín Núñez Martínez, konsul honorowy RP w Pampelunie, Angel Tellechea Goyena, prof. Ramon Villar z Uniwersytetu Nawarry i przedstawiciel klubu piłkarskiego Osasuna Pampeluna Manolo Los Arcos.

II Dysputy Nawarryjskie odbywały się w Toruniu w roku akademickim 2013/2014. Wydana właśnie książka zawiera teksty wygłoszonych w ich trakcie wykładów oraz artykuły dotyczące współpracy UMK z Uniwersytetem Nawarry w Pampelunie. Książka wyszła pod redakcją  ks. dr. hab. Piotra Roszaka z Wydziału Teologicznego UMK i Piotra Orłowskiego.

Przypominamy, że pierwszy cykl Dysput współorganizowanych przez Uniwersytet Toruń Mikołaja Kopernika i Uniwersytet Nawarry w Pampelunie odbył się w roku akademickim 2009/2010. Pozwolił on zbudować bardzo bliskie relacje między obu uczelniami. Uniwersytet Nawarry utworzony w 1952 r. przez św. Josemarię Escrivę, założyciela organizacji Opus Dei, jest jednym z najlepszych uniwersytetów w Hiszpanii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz