czwartek, 22 stycznia 2015

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej
Dlaczego warto studiować w Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

W raporcie przygotowanym przez Konferencję Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych możemy przeczytać m.in., że wśród 36 PWSZ w Polsce, PSW w Białej Podlaskiej plasuje się na:
  •     1 miejscu za liczbę oferowanych kierunków studiów II stopnia (3), przy czym należy zaznaczyć, że do rzadkości należą studia II stopnia w PWSZ, ofertę taką ma zaledwie 9 uczelni tego typu.
  •     2 miejscu za liczbę kierunków studiów I stopnia (15)
  •     2 miejscu pod względem liczby studentów cudzoziemców (221)
  •     2 miejscu pod względem liczby przyjętych na I rok studiów stacjonarnych (1121)
  •     3 miejscu pod względem studentów studiów podyplomowych (215)
  •     3 miejscu pod względem liczby studentów stacjonarnych (

 
Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej została powołana w 2000 r.

Obecnie kształci 3500 studentów na 18 kierunkach i 41 specjalnościach BEZPŁATNYCH studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

W ofercie edukacyjnej na rok akademicki 2013/2014 w uczelnie Biała Podlaska pojawiły się nowe kierunki: studia licencjackie Fizjoterapia , studia inżynierskie Mechanika i Budowa Maszyn , Gospodarka Przestrzenna
Uruchamiając nowe kierunki studiów uczelnia tym samym zmierza ku praktycznemu profilowi kształcenia, by jak najlepiej przygotować absolwentów do rynku pracy.

W ciągu 13 lat swej działalności PSW w Białej Podlaskiej zajmuje wysokie miejsca w rankingach szkół wyższych. PSW w Białej Podlaskiej wśród 3 najlepszych uczelni w kraju! (w ogólnopolskim rankingu uczelni wyższych 2013 r. Rzeczpospolitej i Perspektyw).
2850)
  •     6 miejscu pod względem liczby studentów (3504)


Jak pokazuje Raport, PSW w Białej Podlaskiej nie spoczęła na laurach, a entuzjazm władz uczelni nie osłabł - wciąż planują ekspansywny rozwój. Rok 2013 wprowadził zmiany organizacyjne w Uczelni. Od września funkcjonują dwa wydziały: Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych oraz Wydział Nauk o Zdrowiu i Nauk Społecznych.

PSW w Białej Podlaskiej posiada także własną PŁYWALNIĘ.
Zapraszamy do Białej Podlaskiej! Zapraszamy do PSW! Nowoczesnej, dynamicznie rozwijającej się uczelni.

Campus PSW uczelnie Biała Podlaska to również nowoczesny akademik usytuowany około 250 m od głównego budynku PSW. Dysponuje 192 miejscami noclegowymi w pokojach jedno i dwuosobowych o wysokim standardzie wyposażenia. W 2-os. pokojach z łazienkami znajdują się m.in. lodówka, telewizor, telefon, stałe łącze internetowe, a w budynku znajduje się również: pralnia, suszarnia, sala fitness, siłownia, świetlica, sala konferencyjna. Dom Studenta oferuje miejsca dla kadry profesorskiej oraz miejsca dla studentów niepełnosprawnych. Na każdym piętrze znajdują się kuchnie z pełnym wyposażeniem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz