piątek, 16 stycznia 2015

Kierunki ekonomiczne - o czym warto wiedzieć ?

Każdy z nas chciałby mieć pewność, że po skończonych studiach znajdzie wymarzoną pracę. Na samym początku trzeba wyjaśnić czym są kierunki ekonomiczne. Są to wszelkiego rodzaju kierunki łączące wiąże się z zagadnieniem analizy produkcji, dystrybucją i konsumpcją dóbr

„Ekonomista to zawód uniwersalny. Absolwenci tego kierunku mogą znaleźć pracę w zasadzie we wszystkich działach i sferach gospodarki, we wszystkich przedsiębiorstwach, począwszy od stanowisk związanych z podstawowym zarządempoprzez stanowiska związane z organizacją i zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz marketingiem, aż po stanowiska kierownicze najwyższego szczebla.
Badania przeprowadzone w 2010 roku przez firmę Universum udowadniają duże zainteresowanie studentów kierunkami ekonomicznymi i wykazują motywacje kształcących się ekonomistów. Według ankiet przeprowadzonych na ponad 5 200 uczestnikach, studenci tych kierunków chcą przede wszystkim stać się ekspertami w swojej dziedzinie i jest to główny cel ich ścieżki kariery. Drugim celem jest stabilizacja materialna i posiadanie stałej, bezpiecznej posady, a w razie potrzeby możliwość szybkiego znalezienia nowej pracy. Większość absolwentów (23% badanych) chciałoby podjąć pracę w branży reklamowej i marketingu, część wykazuje też chęć pracy w sektorze administracji państwowej (15%).

Szkoły i kierunki ekonomiczne występują praktycznie w każdym mieście oferującym kształcenie wyższe, ze względu na duże zainteresowanie tym typem edukacji. Podczas studiów, zależnie od uczelni, studenci ekonomii mogą spośród wielu specjalizacji, takich jak: zarządzanie komunikacją i infrastrukturą lotniczą, gospodarowanie zasobami pracy, public relations, ekonomika pracy i zarządzanie kadrami. Ekonomia, jak zresztą większość kierunków z tej grupy, nie należy do łatwych kierunków, ale możliwości pracy są po niej bardzo obiecujące. Po studia ekonomiczne można pracować praktycznie wszędzie, bo gdzie się rozejrzymy, tam sklepy, przedsiębiorstwa, firmy, a w nich ludzie, którzy tym wszystkim sterują.


Zaliczają się do nich przede wszystkim:
• Analityka gospodarcza
• Ekonomia fizyczna
• Ekonomia
• Finanse i rachunkowość
• Gospodarowanie nieruchomościami
• Metody ilościowe w ekonomii i systemy informacyjne
• Rachunkowość i controlling
• Towaroznawstwo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz