wtorek, 1 lipca 2014

Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w KatowicachAUTORSKI PROGRAM NAUCZANIA
Naszym studentom oferujemy innowacyjny i dostosowany do realiów rynku pracy program nauczania, który jest efektem ścisłej specjalizacji szkoły w zakresie informatyki, technologii internetowych i grafiki komputerowej popartej ponad 20-letnim doświadczeniem w branży edukacyjnej. Program został skonstruowany w oparciu o zalecenia Europejskiej Federacji Narodowych Stowarzyszeń Inżynierskich (FEANI), uwzględniając także efekty współpracy z firmami branży teleinformatycznej oraz szeroko pojętego rynku reklamy i mediów. Prowadzimy zajęcia z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania , przygotowując absolwentów do pracy na współczesnym rynku pracy. Stawiamy na praktyczne kształcenie umiejętności zawodowych, dlatego ćwiczenia praktyczne i seminaria stanowią ponad 60% zajęć.
DOBRZE WYPOSAŻONA UCZELNIA!
WSTI to jedna z najlepiej wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt komputerowy i specjalistyczne oprogramowanie uczelnie Katowice na Śląsku. Dysponujemy m. in. pracownią grafiki komputerowej wyposażoną w 30 komputerów Apple iMac MC812PL/A i tablety graficzne Wacom, oraz laboratorium komputerowym z 30 silnymi stacjami graficznymi. Na komputerach zainstalowane jest aktualne oprogramowanie (np.  Adobe Master Colleciton CS 5.5). Uczelnia posiada również przestronną pracownię artystyczną rysunku i  malarstwa umiejscowioną na najwyższym 20 piętrze budynku oraz pracownię fotografii w pełni wyposażoną w multimedialny sprzęt: aparaty fotograficzne, kamery i profesjonalne oświetlenie. Poza tym, uczelnia dysponuje wieloma nowoczesnymi salami komputerowymi wyposażonymi w projektory, komputery i sieć bezprzewodowego Internetu Wi-Fi.
PROFESJONALNA KADRA
Skład wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo–dydaktycznej stanowią cenieni pracownicy naukowi oraz praktycy posiadający duże doświadczenie branżowe I partnerskie nastawienie do studenta. Wielu wykładowców WSTI to czynni zawodowo graficy i informatycy, dlatego studenci mają możliwość już podczas nauki współpracować ze swoimi przyszłymi pracodawcami.
LOKALIZACJA
WSTI znajduje się w nowoczesnym budynku zlokalizowanym w ścisłym centrum Katowic –przy ulicy Mickiewicza 29. Siedziba Uczelnie Katowice jest położona w niewielkiej odległości od najważniejszych punktów komunikacyjnych miasta na skraju płatnej strefy parkowania. Na terenie budynku znajdują się: stołówka oraz restauracja, powierzchnie wypoczynkowe wraz z patio, poczta, kiosk i przychodnia lekarska.
Jednym z atutów szkoły jest Biblioteka, dobrze wyposażona w specjalistyczną literaturę oraz z dostępem do tytułów czasopism związanych z technologiami IT i grafiką (np. Haking9, Harvard Business Review Polska, Linux Plus, CHIP, PC World Komputer, PHP Solutions, .psd, Computer Arts, Software Developer’s Journal, SDJ EXTRA).
Kierunki nauczania:
Informatyka - 7 semestrów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
Specjalności:
  • Grafika komputerowa i budowa multimedialnych serwisów internetowych
  • Inżynieria systemów informatycznych
  • Technologie internetowe i sieci komputerowe
Grafika - 7 semestrów (studia stacjonarne i niestacjonarne)
Specjalności:
  • Projektowanie graficzne
  • Multimedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz