czwartek, 29 maja 2014

Zdrowe relacje na linii trener-zawodnik są niezbędne do osiągnięcia dobrych wyników w sporcie. Od trenerów coraz częściej wymaga się kompetencji psychologa oraz umiejętności właściwego motywowania. Budowanie pozytywnej relacji z zawodnikiem, radzenie sobie ze stresem oraz inne aspekty pracy ze sportowcami zostaną przedstawione podczas 3-dniowych Dni Psychologii Sportu organizowanych przez studentów wrocławskiego wydziału SWPS. Wydarzenie odbędzie się w dniach 30 maja – 1 czerwca 2014 roku.

Podczas wykładów i warsztatów prowadzonych uczelnie Wrocław przez psychologów sportu, będzie można dowiedzieć się m. in. jakie są najważniejsze elementy pracy trenera-psychologa, jaką rolę pełnią w procesie szkolenia rodzice i jak zwiększać motywację. Prelekcje poprowadzą m.in. dr Ewa Moroch, która opowie o kobiecości w sporcie, dr Aleksandra Chybicka-Myszka, która przedstawi rolę psychologa w strukturze organizacji sportowej i jego form adaptacji oraz Ireneusz Trupkiewicz i Bartłomiej Latasiewicz, którzy pokażą jak korzystać z dobrodziejstw snu.
Jakość relacji trener-zawodnik jest jednym z najważniejszych elementów treningu i jej wpływ na wyniki sportowców jest niezaprzeczalny.
Dni Psychologii Sportu są jedyną darmową konferencją z zakresu psychologii sportu w Polsce. Adresatami wykładów są nie tylko instruktorzy oraz zawodnicy, ale również uczelnie Wrocław studenci psychologii, wychowania fizycznego i wszyscy zainteresowani sportem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz